شبکه های اجتماعی, مقالات

قابلیت Guide اینستاگرام

Guide اینستاگرام

قابلیت guide اینستاگرام در اواخر آبان برای ما ایرانیان در دسترس قرار گرفت. نوین‌هاب یکی از اولین پیج‌هایی بود که از این قابلیت استفاده کرد و آیکون guide در لی اوت پیجش نمایان شد.

این قابلیت در ابتدا صرفا برای چند فرد و شرکت به منظور آگاهی بخشی در مورد سلامت روان در روزهای کرونا فعال شد ولی پس از مدتی اینستاگرام اعلام کرد که این دسترسی را برای عموم قرار می‌دهد و اکنون یک ویژگی عمومی محسوب می‌گردد.

 

اما گاید یا راهنما اینستاگرام چیست؟

با استفاده از قابلیت گاید، می‌توانید محتواهای منتشر شده در پیج را دسته بندی کنید و دسترسی به آن‌ها را برای مخاطبانتان راحت‌تر کنید.

 

چطور گاید(guide) بگذارم؟

  1. صفحه پروفایل پیج را باز کنید و روی علامت ” + “در گوشه بالا سمت راست بزنید.
  2. یک کادر کوچک در پایین ظاهر می شود، آخرین گزینه guide را انتخاب کنید.
  3. متناسب با نوع دسته بندی بر اساس مکان(لوکیشن)، محصول یا پست می توانید محتوای خود یا دیگران، گاید را ایجاد کنید.
  4. با توجه به دسته بندی که در ذهن خود دارید، پست های مربوط به یک موضوع را انتخاب کنید و برای گاید ساخته شده کاور، نام و توضیحی کوتاه بیاورید.

 

اگر مجددا به لی اوت پروفایل خود بازگردید، آیکون گاید برای شما نمایش داده می شود.

 

 

دسته بندی گاید را چگونه انتخاب کنیم؟

 

دسته بندی بر اساس مکان

این دسته بندی برای کسب و کارهایی که حضور فیزیکی دارند و همزمان در اینستاگرام هم فعالیت می کنند. می تواند دسته بندی مناسبی باشد. شما بر اساس انتخاب لوکیشن محلی که در آن قرار دارید، فروشگاه یا شرکت یا محل کار خود را به کسانی که در لوکیشن های نزدیک به شما هستند، آشنا می کنید یا اگر شرکت یا بیزینس شما شامل چند شعبه می باشد، می توانید بر اساس لوکیشن شعبات دسته بندی را انجام دهید.

 

دسته بندی بر اساس محصول

برای پیج هایی مناسب است که قسمت shop را فعال نموده اند.(به طورکلی نسبت به دو مورد دیگر کمتر کارساز است.)

 

دسته بندی بر اساس پست

این دسته بندی متناسب با بیزینس و نوع فعالیت و یا محتوای شما در پیج می تواند، مشخص گردد. بر اساس ایونت ها و کمپین هایی که برگزار می کنید، موضوعات محتواهای منتشر شده، محصول یا خدمات، موضوعات پیشنهادی من برای انتخاب نوع دسته بندی است.

 

Guide اینستاگرام

 

نکاتی که بهتر است در نظر بگیرید:

  • گاید خود را بروز نگه دارید. ( با انتشار پست های جدید اگر در دسته بندی قرار می گیرند، اضافه کنید)
  • تعداد دسته بندی های خود را معقول انتخاب کنید. (نه زیاد و نه کم)
    هدف گاید برای آگاهی و آشنایی کلی فالوورهای جدید با پیج شما و همچنین دسترسی راحت تر فالوورهای فعلی به محتوای پیج است. پس ایجاد دسته بندی های بیش از حد و جزئی کمکی به پیج شما نمی کند از طرفی ایجاد یک گاید با محتوای یک پست هم خیلی جالب نیست، برای قرار دادن این بخش در پیج خود عجله نکنید و هنگامی که به تعداد محتوای مناسبی رسیدید از این قابلیت استفاده کنید.

Guide اینستاگرام را اینگونه درنظر بگیرید که به شما فرصتی کوتاه داده شده تا بتوانید کاربرانی که برای اولین بار به پیج شما وارد می شوند را با بیزینس و فعالیت های خود آشنا کنید. هر چقدر این بخش هوشمندانه تر، ساده تر و جذاب تر باشد، در جذب فالوورهای جدید موفق تر خواهید بود.

  • نحوه استفاده از گاید و فواید آن را در قالب استوری به مخاطبانتان توضیح دهید و آن ها را با بخش افزوده شده آشنا کنید. (با توجه به جدید بودن این ویژگی شما باید کاربرهای خود را عادت دهید تا به این قسمت سر بزنند و با مزایای گاید آشنا شوند تا کم کم استفاده از این بخش به عنوان اولین فعالیت بعد از ورود به پیج اتفاق بیفتد!!)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *